Menu
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Nowe Galerie

Przekaż 1%

Fundacja Nasza Szkoła 08-119 Siedlce Sokołowska 172
KRS: 0000147428 NIP: 821-23-11-045 REGON: 712498144
konto: Bank Spółdzielczy w Siedlcach 05 9194 0007 0024 6365 2000 0010
Grupy
Konto przedszkola

Czesne i wpisowe prosimy wpłacać na konto
06 8025 0007 0054 2454 2000 0010
Bank Spółdzielczy Biała Podlaska
tytułem: nazwisko i imię dziecka, miesiąc opłat/wpisowe


Dzień wolny
01. czerwca 2018 w naszym przedszkolu jest dniem wolnym.

RODO
Ochrona Danych Osobowych i prywatności każdego ucznia, i każdego pracownika Katolickiego Przedszkola Niepublicznego w Białej Podlaskiej, zawsze była i jest sprawą priorytetową! W trosce o Państwa dane osobowe oraz w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, w skrócie RODO (Dz.Urz. UE 2016 L nr 119), pragniemy przekazać Państwu szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych. Zapraszamy do zapoznania się z przygotowanymi materiałami:

Załączniki
Klauzula o przetwarzaniu danych osobowych uczniów
Klauzula o przetwarzaniu danych osobowych pracowników
Klauzula o monitoringu wizyjnym

Dzień Rodziny
W dniach 22-24 maja świętowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień Rodziny. Z tej okazji dzieci z każdej grupy przygotowały rodzicom przedstawienie. 3-latki zaprezentowały wierszyki i piosenki, których dopełnieniem był piękny taniec. 4-latki przygotowały inscenizację pt. "Kwiatki na dzień Matki". 5-latki opowiedziały o przygodach Niegrzecznej Królewny, 6-latki natomiast przedstawiły bajkę "Brzydkie Kaczątko". W każdej z grup odbył się później słodki poczęstunek dla rodziców i dzieci.

Wycieczka do "Krainy Rumianku"
16.05. 2018r dzieci z grupy czterolatków udały się na wycieczkę do „Krainy Rumianku”. To pierwsza taka wyprawa w naszej grupie, więc towarzyszyło jej wiele emocji. Już od rana przedszkolaki wraz z rodzicami przygotowywały plecaki z niezbędnym wyposażeniem. Pogoda ostatnio bywała kapryśna, dlatego trzeba było pamiętać i o kurtkach od deszczu i o czapce z daszkiem na wypadek silnego słońca. Oczywiście nie mogło zabraknąć wody i czegoś do zjedzenia. Wyruszyliśmy z przedszkola z błogosławieństwem Ks. Dyrektora zaraz po śniadaniu. Chociaż droga trwała całą godzinę, przedszkolaki były dzielne i umilały sobie czas rozmową z kolegami a także śpiewem znanych piosenek. Na miejscu czekali na nas gospodarze w regionalnych strojach. Na początku dowiedzieliśmy się z czego dawniej ludzie robili mydło i w jaki sposób odbywało się pranie Następnie pod pilną opieką prowadzących przedszkolaki samodzielnie wykonały mydełka .Każdy mógł wybrać kolor, zapach i kształt jaki chce nadać swojemu dziełu. Ta praca bardzo się dzieciom podobała. Ponieważ ciągle padało nie mogliśmy wyjść na podwórko. Aby umilić nam czekanie na zastygnięcie mydełek pani gospodyni opowiedziała nam bajkę „O kotku i o kogutku”. Pokazała też lalki jakie dawniej dzieci robiły same z gałganków. Może następnym razem pojedziemy na takie lalkowe warsztaty?. Kidy mydełka były już gotowe i pięknie zapakowane, zostaliśmy poczęstowani kiełbaską i herbatą rumiankową. Mogliśmy też zjeść zapasy przywiezione w plecakach. Po posiłku nadszedł czas na powrót do przedszkola. Wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń. A nasze mydełka czekają w przedszkolu na pewien bardzo szczególny dzień. Ale to na razie tajemnica….

Przegląd piosenki przedszkolnej
15.05 2018 w naszym przedszkolu odbył się wewnątrzprzedszkolny przegląd piosenki pt. „Wiosenny koncert dla Rodziny”. Cele przeglądu to : prezentacja umiejętności artystycznych przedszkolaków, kształtowanie wrażliwości artystycznej i kulturalnej, rozwijanie zamiłowania do śpiewu i muzyki wśród najmłodszych. Organizatorkami były nauczycielki z grupy 4-latków: Angelika Kozak i Małgorzata Grojda. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele wszystkich grup wiekowych z naszego przedszkola. Mali wykonawcy zaprezentowali piosenki o tematyce wiosennej i rodzinnej. Uczestnicy włożyli dużo pracy w przygotowanie i serca w wykonanie wybranych przez siebie utworów. Na koniec wszyscy artyści otrzymali pamiątkowe dyplomy od Ks. Dyrektora Wiesława Mućki. Dzieciom gratulujemy odwagi i życzymy zapału w dalszym rozwijaniu swoich talentów. Na relację z tego wydarzenia zapraszamy do galerii


Zajęcia historyczne
W tym roku świętować będziemy 100-lecie odzyskania niepodległości przed Polskę. Z tej okazji rozpoczęliśmy w naszym przedszkolu cykl zajęć historycznych. Pierwsze z nich odbyły się 25 kwietnia i zostały przeprowadzone przez Panią Izabelę Włodarską. Ich celem było przedstawienie dzieciom początków Państwa Polskiego. Przedszkolaki dowiedziały się m.in. jak wyglądały stroje ówczesnej ludności, skąd wzięła się nazwa naszego kraju "Polska", kim był Mieszko I, jak rozwinęła się historia jego miłości do Dobrawy oraz co spowodowało, że władca przyjął Chrzest i tym samym włączył swoje państwo w krąg kultury chrześcijańskiej. Kolejnym etapem było zapoznanie dzieci z symbolami narodowymi oraz przygotowanie prac patriotycznych, które można podziwiać na tablicach poszczególnych grup.

Zmartwychwstanie

Dnia 9 kwietnia w naszym przedszkolu została wystawiona pantomima wielkanocna. Grupa dzieci z zerówki przeprowadziła naszych widzów przez Tajemnicę Triduum Paschalnego do Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Poprzez te Wielkie Dni poprowadził nas Jezus, w którego rolę wcielił się Marek. Hubert, który odegrał rolę kapłana ukazał nam obecność Zmartwychwstałego, działajacego swoją mocą poprzez sakramenty święte. Jezus po swoim zmartwychwstaniu razem z kapłanem udzielał chrztu, odprawiał Eucharystię, był w momecie sakramentalnego "tak "małżonków, spowiadał i udzielał namaszczenia chorych.

Alleluja

Ziemia się trzęsie, straż się grobu miesza,

Anioł zstępuje, niewiasty pociesza:

"Patrzcie, tak mówi, grób ten próżny został,

Pan z martwych powstał." Alleluja!


Zmartwychwstały Pan obejmuje nas wszystkich swoją miłością i mówi:
Nie lękajcie się! Jestem z wami.
W atmosferze radosnego alleluja,
pragniemy życzyć by te niezwykłe święta
były przepełnione obecnością Boga.

życzy Dyrekcja i Pracownicy
Katolickiego Przedszkola Niepublicznego
im. Bł Honorata Koźmińskiego

Świąteczne zajęcia otwarte w gupie "Motylki"
21 marca przedszkolaki z grupy „Motylki” gościły swoich Rodziców na zajęciach otwartych. Tematem zajęć były tradycje związane ze Świętami Wielkanocnymi. Goście przybyli do nas na godzinę 10.00. Na dobry początek zatańczyli z nami powitalny taniec. Później słuchaliśmy wiersza o pisankach, liczyliśmy pisanki i kurczęta, relaksowaliśmy się przy masażyku, bawiliśmy się przy muzyce. Na koniec przedszkolaki wraz z rodzicami wykonały kurczaczki, które będą stanowić piękną ozdobę świątecznego stołu.

Teatrzyk
Dnia 11 kwietnia o godzinie 9.40 w naszym przedszkolu zostanie wystawione przedstawienie " Królewna Śnieżka". Serdecznie zapraszamy.

Zajęcia otwarte w grupie "Motylków"
Drodzy Rodzice!
serdecznie zapraszamy na zajęcia otwarte w naszej grupie,
które odbędą się 21 marca (środa) o godzinie 10.00