Grupy
Menu
Uwaga! Ważne!
Wakacje z Bogiem
Kochane Dzieci! Kochani Rodzice! Na wakacje życzymy Wam dużo uśmiechu, słońca i spokoju! Niech będzie to czas zasłużonego i efektywnego wypoczynku, byśmy wszyscy mogli nabrać sił do pracy i wesołych zabaw w przedszkolu w kolejnym roku przedszkolnym. Niech Bóg błogosławi Wam na ten czas i ma Was w opiece całe wakacje. Do zobaczenia!
Konto przedszkola

Czesne i wpisowe prosimy wpłacać na konto
06 8025 0007 0054 2454 2000 0010
Bank Spółdzielczy Biała Podlaska
tytułem: nazwisko i imię dziecka, miesiąc opłat/wpisowe

Ostatnie artykuły
Święty Mikołaj Bi...
Czy Bóg jedzie na w...
RODZICE, BŁOGOSŁAW...
Dlaczego warto modli...
Święty Mikołaj wi...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Msza Święta
Dnia 18 września o godzinie 15.OO zostanie odprawiona Msza Święta w intencji dzieci, rodziców i pracowników na auli w liceum ( I piętro). Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

Spotkanie Adaptacyjne
Uwaga! Ważne!
Serdecznie zapraszamy na spotkanie integracyjno-adaptacyjne dla dzieci zapisanych do grupy 3-latków, które odbędzie się 30 sierpnia o godzinie 10.00 oraz 31 sierpnia o godzinie 15.00 Serdecznie zapraszamy na to spotkanie, by wspomóc dzieci w procesie adaptacyjnym.

Bajka o wilku i siedmiu koźlątkach
11 lipca nasze przedszkole odwiedzili aktorzy ze spektaklem kukiełkowym pt. „Bajka o wilku i siedmiu koźlątkach”. Choć to bajka dobrze znana przedszkolakom, jednak nowa forma przekazu sprawiła, że z zaciekawieniem śledziły przygody bohaterów. Mamy nadzieję, że oprócz miło spędzonego czasu nasze przedszkolaki utrwaliły też wiadomości dotyczące troski o własne bezpieczeństwo i każdy zapamięta morał płynący z tej historii: nie wpuszczaj do domu nikogo jeśli nie ma rodziców. Streszczenie bajki O wilku i siedmiu koźlątkach: Koza miała siedem dzieci. Pewnego dnia wybrała się do lasu, wcześniej jednak ostrzegła dzieci by strzegły się wilka. Kiedy matka wyszła z domu, do drzwi rozległo się pukanie. Koźlątka usłyszały głos „Otwórzcie dzieci kochane. To ja wasza matka”, ale dzieci rozpoznały wilka i nie otworzyły drzwi. Następnie wilk ponowił próbę po zjedzeniu kredy, dzięki czemu jego głos stał się miękki. Jednak koźlątka kazały wystawić łapę w oknie. Wilk zawrócił do młynarza i zażądał pobielenia łapy. Młynarz nie chciał spełnić jego prośby, jednak wilk zagroził mu zjedzeniem. Wilk wrócił więc, poprosił o wpuszczenie i wystawił białą łapę przez okno. Wtedy koźlątka uwierzyły mu i wpuściły go, a ten je zjadł w całości. Jedynie najmłodsze koźlątko zdołało się schować w zegarze. Kiedy matka wróciła, koźlątko opowiedziało jej o tragedii. Matka z koźlątkiem ruszyła na poszukiwania wilka. Znalazły go śpiącego na łące. Widać było, że w brzuchu mu się coś rusza. Matka wzięła nóż, igły i nici, rozcięła brzuch wilka i wyciągnęła swoje dzieci a następnie wpakowała na ich miejsce kamienie. Kiedy wilk się obudził, chciał się napić wody ze studni. Jednak kiedy się nachylił, przez ciężar kamieni wpadł do studni i się w niej utopił.


Spotkanie dla Rodziców
Dnia 25 czerwca odbyło się spotkanie z Rodzicami, których dzieci od września 2018 r. będą uczęszczać do przedszkola. Na spotkaniu został przedstawiony personel przedszkola, plan dnia, wykaz zajęć dodatkowych. Rodziców którzy nie byli na spotkaniu, a chcieliby uzyskać informacje na temat przedszkola zapraszamy do Sekretariatu do 24 lipca lub od 28 sierpnia, w godzina 9.00-15.00

Pożegnanie zerówki

W dniu 20 czerwca odbyła się uroczysta akademia przedszkolna, na której oficjalnie żegnaliśmy dzieci z grupy „Kwiatki” – czyli 6-latki. Do przedszkola przybyli Rodzice i najbliżsi naszych absolwentów. W czasie uroczystości przedszkolaki z grupy Słoneczka i Kwiatki zaprezentowały specjalnie przygotowany pożegnalny program artystyczny. Wybrzmiały piękne słowa o czasie spędzonym w przedszkolu wśród rówieśników w piosenkach, wierszykach i tańcach. Nie obyło się bez czułych słów ze strony rodziców, dyrekcji i wychowawczyń jak i łez wzruszenia. Na koniec dzieci otrzymały dyplomy i Pismo Święte. Po oficjalnej uroczystości wszyscy stanęli do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.„Ziołowy Zakątek” - Koryciny

W dniu 16 czerwca wyruszyliśmy na Pielgrzymkę Rodzinną do przepięknego miejsca jakim był „Ziołowy Zakątek” w Korycinach. Podczas pobytu w tym zacisznym miejscu mieliśmy możliwość zapoznać się z funkcjonowaniem gospodarstwa ekologicznego, zwiedzić Podlaski Ogród Botaniczny. w którym zgromadzono kolekcję praktycznie całej flory Polski. Oglądaliśmy rośliny chronione, gatunki jadalne, jak również trujące czy przyprawowe. W samo południe cała wspólnota wzięła udział w Mszy Świętej w intencji dziękczynno-błagalnej za cały kończący się rok przedszkolny z prośbą o potrzebne łaski dla dzieci, rodzin i wszystkich pracowników przedszkola Po Eucharystii piekliśmy kiełbaski, śpiewaliśmy, tańczyliśmy wspólnie z Panem Jackiem oraz świetnie bawiliśmy się na placu zabaw i w stodole. Był to wyjątkowy dzień, gdyż spędzaliśmy go wspólnie z rodzinami. Wracając dziękowaliśmy Bogu i sobie nawzajem za pięknie przeżyty sobotni dzień.


Dzień Dziecka w Kaliłowie
W dniu 5 czerwca w naszym przedszkolu został zorganizowany Dzień Dziecka.
Z samego rana wyruszyliśmy autokarem do położonego w pobliżu lasu Kaliłowa do
tzw. „Popówki”. Niektóre dzieci pierwszy raz podróżowały autokarem co było dla nich wielkim przeżyciem i radością. „Popówka” powitała nas śpiewem ptaków, zapachem lasu i pięknym słońcem. Po zajęciach przyrodniczych, spacerze po lesie i pobliskich polach dołączył do nas Pan Jacek, który przygotował dzieciom różnorodne gry, konkursy, zabawy rytmiczne i taneczne. Przedszkolaki bardzo chętnie brały udział we wszystkich konkurencjach. Uwieńczeniem spotkania było wspólne pieczenie kiełbasek i chleba
z czosnkiem pod nadzorem tatusiów. Po południu przyjechał po nas autokar i wróciliśmy do przedszkola.

Dzień Sportu
W dniu 18 maja w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Sportu. Chociaż padający deszcz uniemożliwił zabawę na podwórku przedszkolnym, to jednak nie zniechęcił małych sportowców. W salach przedszkolnych a także na sali gimnastycznej odbyły się zabawy ruchowe, zawody sportowe, tańce, zabawy z chustą oraz balonami. Dzieci miały szansę wykazać się zwinnością i sprawnością fizyczną. Uczyły się zdrowej rywalizacji oraz umiejętności przestrzegania zasad i walki fair play. Głównym celem tego spotkania było kształtowanie zachowań prozdrowotnych, zachęcanie dzieci do aktywności ruchowej, ćwiczenie sprawności działania i komunikowania się w grupie oraz wzbogacanie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo.

Dzień wolny
01. czerwca 2018 w naszym przedszkolu jest dniem wolnym.

RODO
Ochrona Danych Osobowych i prywatności każdego ucznia, i każdego pracownika Katolickiego Przedszkola Niepublicznego w Białej Podlaskiej, zawsze była i jest sprawą priorytetową! W trosce o Państwa dane osobowe oraz w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, w skrócie RODO (Dz.Urz. UE 2016 L nr 119), pragniemy przekazać Państwu szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych. Zapraszamy do zapoznania się z przygotowanymi materiałami:

Załączniki
Klauzula o przetwarzaniu danych osobowych uczniów
Klauzula o przetwarzaniu danych osobowych pracowników
Klauzula o monitoringu wizyjnym

Dzień Rodziny
W dniach 22-24 maja świętowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień Rodziny. Z tej okazji dzieci z każdej grupy przygotowały rodzicom przedstawienie. 3-latki zaprezentowały wierszyki i piosenki, których dopełnieniem był piękny taniec. 4-latki przygotowały inscenizację pt. "Kwiatki na dzień Matki". 5-latki opowiedziały o przygodach Niegrzecznej Królewny, 6-latki natomiast przedstawiły bajkę "Brzydkie Kaczątko". W każdej z grup odbył się później słodki poczęstunek dla rodziców i dzieci.

Wycieczka do "Krainy Rumianku"

16.05.2018r dzieci z grupy czterolatków udały się na wycieczkę do „Krainy Rumianku”. To pierwsza taka wyprawa w naszej grupie, więc towarzyszyło jej wiele emocji. Już od rana przedszkolaki wraz z rodzicami przygotowywały plecaki z niezbędnym wyposażeniem. Pogoda ostatnio bywała kapryśna, dlatego trzeba było pamiętać i o kurtkach od deszczu i o czapce z daszkiem na wypadek silnego słońca. Oczywiście nie mogło zabraknąć wody i czegoś do zjedzenia. Wyruszyliśmy z przedszkola z błogosławieństwem Ks. Dyrektora zaraz po śniadaniu. Chociaż droga trwała całą godzinę, przedszkolaki były dzielne i umilały sobie czas rozmową z kolegami a także śpiewem znanych piosenek. Na miejscu czekali na nas gospodarze w regionalnych strojach. Na początku dowiedzieliśmy się z czego dawniej ludzie robili mydło i w jaki sposób odbywało się pranie Następnie pod pilną opieką prowadzących przedszkolaki samodzielnie wykonały mydełka .Każdy mógł wybrać kolor, zapach i kształt jaki chce nadać swojemu dziełu. Ta praca bardzo się dzieciom podobała. Ponieważ ciągle padało nie mogliśmy wyjść na podwórko. Aby umilić nam czekanie na zastygnięcie mydełek pani gospodyni opowiedziała nam bajkę „O kotku i o kogutku”. Pokazała też lalki jakie dawniej dzieci robiły same z gałganków. Może następnym razem pojedziemy na takie lalkowe warsztaty?. Kidy mydełka były już gotowe i pięknie zapakowane, zostaliśmy poczęstowani kiełbaską i herbatą rumiankową. Mogliśmy też zjeść zapasy przywiezione w plecakach. Po posiłku nadszedł czas na powrót do przedszkola. Wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń. A nasze mydełka czekają w przedszkolu na pewien bardzo szczególny dzień. Ale to na razie tajemnica….
Film


Przegląd piosenki przedszkolnej
15.05 2018 w naszym przedszkolu odbył się wewnątrzprzedszkolny przegląd piosenki pt. „Wiosenny koncert dla Rodziny”. Cele przeglądu to : prezentacja umiejętności artystycznych przedszkolaków, kształtowanie wrażliwości artystycznej i kulturalnej, rozwijanie zamiłowania do śpiewu i muzyki wśród najmłodszych. Organizatorkami były nauczycielki z grupy 4-latków: Angelika Kozak i Małgorzata Grojda. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele wszystkich grup wiekowych z naszego przedszkola. Mali wykonawcy zaprezentowali piosenki o tematyce wiosennej i rodzinnej. Uczestnicy włożyli dużo pracy w przygotowanie i serca w wykonanie wybranych przez siebie utworów. Na koniec wszyscy artyści otrzymali pamiątkowe dyplomy od Ks. Dyrektora Wiesława Mućki. Dzieciom gratulujemy odwagi i życzymy zapału w dalszym rozwijaniu swoich talentów. Na relację z tego wydarzenia zapraszamy do galerii


Zajęcia historyczne
W tym roku świętować będziemy 100-lecie odzyskania niepodległości przed Polskę. Z tej okazji rozpoczęliśmy w naszym przedszkolu cykl zajęć historycznych. Pierwsze z nich odbyły się 25 kwietnia i zostały przeprowadzone przez Panią Izabelę Włodarską. Ich celem było przedstawienie dzieciom początków Państwa Polskiego. Przedszkolaki dowiedziały się m.in. jak wyglądały stroje ówczesnej ludności, skąd wzięła się nazwa naszego kraju "Polska", kim był Mieszko I, jak rozwinęła się historia jego miłości do Dobrawy oraz co spowodowało, że władca przyjął Chrzest i tym samym włączył swoje państwo w krąg kultury chrześcijańskiej. Kolejnym etapem było zapoznanie dzieci z symbolami narodowymi oraz przygotowanie prac patriotycznych, które można podziwiać na tablicach poszczególnych grup.

Zmartwychwstanie

Dnia 9 kwietnia w naszym przedszkolu została wystawiona pantomima wielkanocna. Grupa dzieci z zerówki przeprowadziła naszych widzów przez Tajemnicę Triduum Paschalnego do Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Poprzez te Wielkie Dni poprowadził nas Jezus, w którego rolę wcielił się Marek. Hubert, który odegrał rolę kapłana ukazał nam obecność Zmartwychwstałego, działajacego swoją mocą poprzez sakramenty święte. Jezus po swoim zmartwychwstaniu razem z kapłanem udzielał chrztu, odprawiał Eucharystię, był w momecie sakramentalnego "tak "małżonków, spowiadał i udzielał namaszczenia chorych.

Alleluja

Ziemia się trzęsie, straż się grobu miesza,
Anioł zstępuje, niewiasty pociesza:
"Patrzcie, tak mówi, grób ten próżny został,
Pan z martwych powstał." Alleluja!Zmartwychwstały Pan obejmuje nas wszystkich swoją miłością i mówi:
Nie lękajcie się! Jestem z wami.
W atmosferze radosnego alleluja, pragniemy życzyć by te niezwykłe święta były przepełnione obecnością Boga.

Dyrekcja i Pracownicy Katolickiego Przedszkola Niepublicznego im. Bł Honorata Koźmińskiego

Świąteczne zajęcia otwarte w gupie "Motylki"
21 marca przedszkolaki z grupy „Motylki” gościły swoich Rodziców na zajęciach otwartych. Tematem zajęć były tradycje związane ze Świętami Wielkanocnymi. Goście przybyli do nas na godzinę 10.00. Na dobry początek zatańczyli z nami powitalny taniec. Później słuchaliśmy wiersza o pisankach, liczyliśmy pisanki i kurczęta, relaksowaliśmy się przy masażyku, bawiliśmy się przy muzyce. Na koniec przedszkolaki wraz z rodzicami wykonały kurczaczki, które będą stanowić piękną ozdobę świątecznego stołu.

Teatrzyk Królewna ŚnieżkaZajęcia otwarte w grupie "Motylków"
Drodzy Rodzice!
serdecznie zapraszamy na zajęcia otwarte w naszej grupie,
które odbędą się 21 marca (środa) o godzinie 10.00

Czterolatki pierwszy raz w muzeum

W czwartek 08 marca dzieci z grupy "Motylki" wybrały się z pierwszą wizytą do Muzeum Południowego Podlasia. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od pięknego parku. To miejse było już znane przedszkolakom ze spacerów z rodzicami. Słuchając opowiadania pani przewodnik próbowaliśmy sobie wyobrazić piękne powozy zaprzężone w konie jadące po parkowych alejkach. Krokami zmierzyliśmy wielkość pałacu, z którego pozostały jedynie fundamenty. Póżniej mogliśmy zobaczyć jak wyglądał na makiecie w muzeum. Chłopców zainteresowały działa przy bramie wjazdowej oraz broń i mundury na wystawie dotyczącej wojska. Wszystkim podobały się ciekawostki z życia rodu Radziwiłłów, dawnych mieszkańców pałacu. Przedszkolaki zachwyciła też wystawa malarstwa. Wracając do przedszkola planowaliśmy następne spotkanie. Odbędzie się ono juz 28 marca. Będą to warsztaty plastyczne dotyczące Świąt Wielkanocnych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia w naszej galerii.

Wizyta w muzeum


Przekaż 1%

Fundacja Nasza Szkoła 08-119 Siedlce Sokołowska 172
KRS: 0000147428 NIP: 821-23-11-045 REGON: 712498144
konto: Bank Spółdzielczy w Siedlcach 05 9194 0007 0024 6365 2000 0010