Grupy
Menu
Uwaga! Ważne!
Wakacje z Bogiem
Kochane Dzieci! Kochani Rodzice! Na wakacje życzymy Wam dużo uśmiechu, słońca i spokoju! Niech będzie to czas zasłużonego i efektywnego wypoczynku, byśmy wszyscy mogli nabrać sił do pracy i wesołych zabaw w przedszkolu w kolejnym roku przedszkolnym. Niech Bóg błogosławi Wam na ten czas i ma Was w opiece całe wakacje. Do zobaczenia!
Konto przedszkola

Czesne i wpisowe prosimy wpłacać na konto
06 8025 0007 0054 2454 2000 0010
Bank Spółdzielczy Biała Podlaska
tytułem: nazwisko i imię dziecka, miesiąc opłat/wpisowe

Ostatnie artykuły
Święty Mikołaj Bi...
Czy Bóg jedzie na w...
RODZICE, BŁOGOSŁAW...
Dlaczego warto modli...
Święty Mikołaj wi...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Nawigacja
Artykuły » Czytanki
Artykuły: Czytanki
Święty Mikołaj Biskup Miry
To było dawno temu, ale to nie baśń. W mieście Patara żyło pewne bogate małżeństwo. Bardzo chcieli mieć dzieci, ale czas płynął, a dziecka wciąż nie było. Jednak nie tracili nadziei modląc się każdego dnia o upragnione dziecko. W końcu Bóg spełnił ich gorącą prośbę i wkrótce żona urodziła chłopca, któremu dali na imię Mikołaj. Chłopiec rósł zdrowo otoczony miłością, rodzice wychowywali go w wierze chrześcijańskiej, opowiadali o życiu Jezusa. Pewnego razu Mikołaj poszedł na spacer i zabrał ze sobą jedzenie. Postanowił bowiem zrobić sobie piknik. Kiedy dotarł na skraj lasu i zgłodniał porządnie postanowił w końcu zjeść.

Czy Bóg jedzie na wakacje?
Pewnego razu, w czasie kazania do dzieci na temat wakacji, ośmioletni Piotrek zapytał mnie: "Czy Pan Bóg jeździ na wakacje?". Wywołało to falę śmiechu w całym kościele. Koledzy i koleżanki Piotrka śmiali się tak głośno i długo, że nie można było kontynuować kazania. Ubawieni byli nawet rodzice obecni na Mszy św. Tylko kolega Piotrka, dziewięcioletni Łukasz, kiedy wszyscy się śmiali, podniósł rękę. Podałem mu więc mikrofon, a on stwierdził, że pytanie, które zadał Piotrek, nie jest wcale takie śmieszne. Co więcej, stanowczym głosem oznajmił, że zna odpowiedź. W całym kościele zaległa cisza.

RODZICE, BŁOGOSŁAWCIE SWOJE DZIECI
Naśladując Jezusa, gorąco zachęcam rodziców, by wprowadzali w domach zwyczaj błogosławienia swoich dzieci. Podkreślamy wówczas, że Bóg ze swoją mocą jest wszędzie obecny, że możemy doświadczać Jego miłości i opieki. Błogosławieństwo łączy w sobie gest ze słowem.

Dlaczego warto modlić się z dziećmi?
Kiedy zaczynałam, nie zastanawiałam się nad powodami. Chciałam, by dzieci mogły razem ze mną uczestniczyć w czymś ważnym, było to dla mnie naturalne. Teraz, po kilku latach, dobrych i trudnych momentach, ich pierwszych buntach wiem, że powodów jest co najmniej kilka.

Święty Mikołaj wierzyć czy nie wierzyć?
Już dwu- lub trzylatek rozumie, że nasz ziemski świat przenika się ze światem niebiańskim i tym samym wierzy w obcowanie świętych. Nie należy mu tej wiary niszczyć. Dlatego małemu dziecku rodzice mogą śmiało opowiedzieć żywot św. Mikołaja.
Przekaż 1%

Fundacja Nasza Szkoła 08-119 Siedlce Sokołowska 172
KRS: 0000147428 NIP: 821-23-11-045 REGON: 712498144
konto: Bank Spółdzielczy w Siedlcach 05 9194 0007 0024 6365 2000 0010